HomeNieuwsBedrijven en personenStrijd over spuitbustechnologie Airopack lijkt ten einde

Strijd over spuitbustechnologie Airopack lijkt ten einde

airopack-gillette

Er lijkt een einde te komen aan de strijd over spuitbustechnologie Airopack tussen Airopack Technology Group (ATG) en Resilux. Het Nederlandse ATG, dat is genoteerd aan de Zwitserse beurs, betaalt een som van 25 miljoen euro om de samenwerking formeel te beëindigen. Daarnaast zal ATG de ongeveer 37 miljoen euro die Resilux de afgelopen jaren ter beschikking stelde aan de joint-venture, uiterlijk op 31 augustus terugbetalen. Dat brengt de totale prijs voor de operatie op 62 miljoen euro, zo meldt de Belgische krant De Standaard op haar website.

airopack-logo-2016De strijd over de revolutionaire spuitbustechnologie liep de afgelopen maanden steeds hoger op. Beide bedrijven hebben de helft van de aandelen in handen, maar ATG wilde al enige tijd af van zijn Belgische partner. Medio december deden de Nederlanders daarom een voorstel gedaan voor het overnemen van het 50%-belang van Resilux, maar Resilux hapte niet. Daarover berichtten destijds diverse media, waaronder de Telegraaf en het Financieele Dagblad. Nu lijkt er dan toch een einde te komen aan de strijd tussen ATG en Resilux.

De twee bedrijven zitten in een joint-venture voor de doorontwikkeling en vermarkting van de Airopack. Dat is een spuitbus van kunststof die werkt met perslucht en mede daardoor goedkoper en milieuvriendelijker is dan traditionele aluminium spuitbussen. Vorig jaar kregen de bedrijven nog een miljoenenorder van scheermerk Gillette.

Kijk voor meer informatie op www.airopack.com.

Bron: De Standaard/Telegraaf/Financieele Dagblad