Olympia, een toonaangevend Belgisch zuivelbedrijf, heeft haar kwaliteitscontrole verbeterd met behulp van twee Ishida IX-GA 4075 x-ray inspectiesystemen. De machines bewaken het hoogwaardige assortiment desserts op zuivelbasis van Olympia, waaronder rijstepap, vanille- en chocoladepudding en crème desserts. Ze inspecteren op de aanwezigheid van verontreinigingen, zoals metaal, glas, keramiek en andere niet-metalen stoffen om ervoor te zorgen dat de productkwaliteit van het hoogste niveau is.
De mogelijkheid om verontreinigingen in het dessertassortiment van Olympia te detecteren is belangrijk vanwege de hoge normen van het bedrijf. Het ene IX-GA systeem verwerkt uitsluitend potten van 100 en 200 gram bij snelheden tot 10.000 potten per uur. Het andere systeem verwerkt grotere verpakkingsformaten tot 800 gram met een snelheid van ongeveer 4000 potten per uur.
Olympia kiest voor Ishida
De keuze van Olympia viel op de systemen van Ishida na een grondige vergelijking met een andere fabrikant. Wim de Spiegeleer, Operations Manager bij Olympia, zegt dat de IX-GA over het algemeen beter presteerde dankzij de grotere detectiegevoeligheid en keer op keer een duidelijke en scherpe x-ray afbeelding van het product. Dit komt ook dankzij de stabiele en goed ontworpen constructie van de machines. “Bij veel andere x-ray machines kan een product ten onrechte worden afgekeurd wanneer het lipje van het deksel iets omhoog staat”, legt Wim de Spiegeleer uit. “Dat is een vervelend probleem waardoor operators extra onder druk komen te staan en van hun taak worden afgeleid.”
Het Ishida x-ray inspectiesysteem voorkomt dit probleem dankzij de unieke Genetic Algorithm (GA) technologie, die operators in staat stelt de machine te 'trainen' in het detecteren van specifieke problemen die zich bij de verschillende toepassingen kunnen voordoen. Met behulp van gegevensanalyses van afbeeldingen gedurende een reeks inspecties. Bij de productie van voedsel steken vaak dezelfde soorten verontreiniging de kop op en daarom kan de gegevensregistratie helpen door met iedere inspectie een preciezer kalibratieprotocol op te bouwen. Op die manier worden verontreinigingen eenvoudiger geïdentificeerd en kan hun precieze locatie in de verpakking worden vastgesteld, zelfs bij hoge doorvoersnelheden.
De juiste beslissing
“Tegenwoordig zijn x-ray machines veel betaalbaarder, waardoor de investering de moeite waard is”, vertelt Wim de Spiegeleer. “Bovendien profiteren we op die manier ook van de aanvullende bewakingsmogelijkheden op het gebied van productkwaliteit. Het is van essentieel belang dat operators vertrouwen in deze machines hebben om dag in dag uit met ze te kunnen werken.”
“De beslissing om tot aanschaf over te gaan was snel genomen, maar de machines zelf moeten jarenlang meegaan. Het was dus belangrijk dat we de juiste beslissing namen. En dat is precies wat we met de IX-GA x-ray inspectiesystemen van Ishida hebben gedaan”, concludeert Wim de Spiegeleer.
Kijk voor meer informatie op www.ishidaeurope.com.