Met een dagelijkse verzending van meer dan 30.000 bagageproducten is Samsonite naar eigen zeggen wereldmarktleider op het gebied van reisbagage. Antalis leverde het bedrijf onlangs twee Mosca omsnoeringsmachines. Deze volautomatische machines zorgen voor een optimaal functionerende verpakkingslijn. Dit is van groot belang voor Samsonite dat met zijn logistiek centrum 24/7 operationeel is.
Germain Ghys, Manager European Distribution Center van Samsonite, vertelt: “De optimalisatie van de logistiek in onze magazijnen is een continue proces. Sinds 2010 zijn onze activiteiten verdubbeld en is ook ons assortiment flink gegroeid. Naast koffers verkopen we nu ook 'travel accessoires', zoals portefeuilles, handschoenen, paraplu's en andere zaken die van pas komen tijdens het reizen. Deze producten worden verpakt in dozen die wij omsnoeren, zodat ze goed beschermd en veilig verzonden kunnen worden. Toen de huidige omsnoeringsmachines aan vervanging toe waren, heb ik mij georiënteerd op de LogiMAT beurs waar ik zeer onder de indruk was van een demonstratie van de Mosca machine.”
Lage onderhoudskosten en zo min mogelijk storingen waren voor Samsonite belangrijke overwegingen bij de keuze van de omsnoeringsmachine. Daarnaast moest de omsnoeringsmachine een goede signaaluitwisseling hebben, omdat er diverse formaten dozen worden omsnoerd.
John Vandenhende, accountmanager packaging bij Antalis: “Mosca heeft een gevarieerd aanbod aan machines, van het omsnoeren van kleine pakketten tot volautomatische omsnoeringsmachines voor grote aantallen. De Mosca machine maakt het mogelijk om meerdere omsnoeringen te maken bij verschillende afmetingen. Ze zijn gebruiksvriendelijk en gemakkelijk te integreren in elke productielijn. Wij zijn al jaren exclusieve dealer van Mosca omsnoeringsmachines.”
Germain Ghys: “Wij hebben uiteindelijk twee Mosca TR6 Sonixs base bij Antalis besteld. Zij beschikken over lokale servicemonteurs en hebben onderdelen op voorraad. Bovendien zijn zij dag en nacht beschikbaar voor ondersteuning. De machines zijn in één dag naar volle tevredenheid geïnstalleerd. We zijn nu een maand verder en hebben zonder enig probleem al meer dan 30.000 omsnoeringen gedaan.”
Kijk voor meer informatie op www.antalis.nl.