Hoe komt ravioli door onze speciale variant S5 R2? Kijk maar! Om de bevroren producten te scheiden, worden ze over gaas in zogenaamde Dolav-boxen gezeefd, die het product vervolgens via trilbakken naar de emmerlift voeren.
Voordat het product de emmerlift ingaat, wordt het door metaaldetectoren gecontroleerd op vreemde voorwerpen, zodat aangetaste producten uit het systeem kunnen worden geworpen.
Voor het weegsysteem is een speciale S5 R2-variant geselecteerd. De afgekeurde porties worden via een zwenktrechter uit de weegtrechter naar de trechter eronder geworpen.
De goede porties worden overgebracht naar de binnenste geheugentrechter en de afgekeurde porties naar de buitenste trechter. De goede porties gaan via een binnengoot en een trechter met twee niveaus naar de twee duck-bill-timingtrechters.
Vanaf hier gaan de porties naar de blikcarrousel. Uitgerust met niervormige trechters vult de blikcarrousel de blikken met kleine worstjes of ravioli.
De afgekeurde delen gaan via de buitenste geheugenhopper in de afvoergoot en van daaruit naar een roterende ring, die het product in een container werpt. De afgekeurde delen worden uit het systeem geworpen zonder verlies van cycli.