DS Smith, zichzelf profilerend als Packaging Strategists, opende vorig jaar het Benelux Impact Centre. Dit is een nagebouwde praktijkomgeving waar retailers en fabrikanten inspiratie op kunnen doen. De manier waarop producten in de supermarkt gepresenteerd worden is fundamenteel aan het veranderen. DS Smith verschaft inzichten en bespreekt trends waar de bezoekers hun voordeel mee doen. In een vervolgsessie in het PackRight Centre worden de mogelijkheden samen met de klant verder uitgewerkt tot nieuwe verpakkingsdesigns.
Een jaar na de opening van het Benelux Impact Centre door DS Smith, blijkt hoe groot het effect op retailers en fabrikanten is geweest. Geert D'Haese, General Manager Conventional Belgium, geeft aan: “De feedback van retailers en fabrikanten is dat na een project de omzet in de supermarkt met minstens een paar procent stijgt. Dat lijkt misschien niet veel, maar in deze concurrerende retailbranche kan dat soms een verdubbeling van de winst betekenen. Daarnaast zijn kostenbesparingen van tienduizenden euro's niet ongewoon.”
Nieuwe verpakkingen maken merken dus beter zichtbaar, schappen zijn minder vaak leeg en kosten dalen. In sommige gevallen werd er door retailer en producent gezamenlijk gewerkt om een bepaald product in de supermarkt beter te laten renderen. Een unicum in deze keiharde branche, waar de verschillende partijen op kostprijs vaak op het scherp van de snede opereren.
Kijk voor meer informatie op www.dssmith-packaging.nl.