Colruyt Group huldigde onlangs Fine Food Meat 2 in, een uitbreiding van het vleesverwerkende bedrijf Colruyt Group Fine Food Meat, in aanwezigheid van premier Charles Michel. De site van 18.000 m2 is bestemd voor productie, versnijding en verpakking van charcuterie, traiteurgerechten en vegetarische producten. Als de vestiging op volle toeren draait zal Colruyt Group Fine Food Meat naar eigen zeggen de grootste vlees- en charcuterieproducent van het land zijn.
De bijkomende oppervlakte stelt Fine Food Meat in staat om een aantal activiteiten weer in eigen huis te nemen die eerder uitbesteed waren. Als enige overblijvende Belgische distributeur wil Colruyt Group de expertise van de kwekers waarmee het samenwerkt in de verf blijven zetten. De groep wil haar rol opnemen en als laatste schakel in de keten de agrovoedingssector in het geheel ondersteunen.
Deze nieuwe status zet Colruyt Group meer dan ooit aan om haar verantwoordelijkheid te nemen en de inspanningen op vlak van de verduurzaming van de vleesketen verder te zetten. “We doen dit enerzijds omdat duurzaamheid in de genen van Colruyt Group zit en anderzijds omdat de wensen van onze klanten evolueren in de richting van een almaar gezondere en duurzamere voeding”, legt Stefan Goethaert, Directeur Colruyt Group Fine Food, uit. “Als distributeur bevinden we ons op een belangrijk kruispunt tussen de eindconsument en de leverancier. Onze opdracht is ervoor te zorgen dat de vraag van de ene overeenkomt met het aanbod van de andere. We hebben hier al verschillende initiatieven rond genomen en het komt er nu op aan verder te gaan op deze weg, samen met onze leveranciers.”
Kijk voor meer informatie op www.colruyt.be.