HomeNieuwsBeurzen en evenementenAIPIA: "Het nieuwe tijdperk van de verpakking is aangebroken"

AIPIA: “Het nieuwe tijdperk van de verpakking is aangebroken”

aipia-2016

AIPIA, de Active & Intelligent Packaging Industry Association, organiseerde op 14 en 15 november 2016 in het Mövenpick Hotel in Amsterdam voor de tweede keer een congres. Meer dan 300 deelnemers uit de hightech-sector voor de verpakkingsindustrie ontmoetten elkaar gedurende twee dagen voor het thema ‘Active & Intelligent Packaging by Design'. Er is geen twijfel meer over mogelijk: het nieuwe tijdperk van de verpakking is aangebroken.

aipia-logoDe kern van het tweedaagse evenement waren de zogenaamde ‘elevator pitches' van negen bedrijven aan het Design & Packaging Team van Heineken. Elk bedrijf kreeg slechts drie minuten de tijd om zijn/haar idee voor de volgende versie van een slimme bierfles voor het iconische merk te pitchen. Dit zorgde voor zeer dynamische sessies en het Heineken-team wil een van de bedrijven uitnodigen om de discussie in de komende weken voort te zetten.

Door meer dan dertig sprekers sprekers werden de laatste ontwikkelingen in Active & Intelligent Packaging behandeld. Dick de Koning (foto), voorzitter van AIPIA, voegt toe: “Maar de nadruk lag juist ook op de manieren waarop deze technologieën succesvol kunnen worden geïntegreerd in verpakkingsontwerpen en -producten.” Naar eigen zeggen is het congres van AIPIA het enige evenement die alle markten voor actieve en intelligente verpakkingen en technologieën dekt en biedt hiermee een compleet en inspirerend beeld van de laatste ontwikkelingen.

Eef de Ferrante, directeur bij APIA, blikt tevreden terug op het congres: “Het aantal afgevaardigden en de deelnames van merkeigenaren blijft ieder jaar groeien. We waren blij om dit jaar tevens een recordaantal demonstratie-stands te mogen zien, het dubbele van het aantal dat we de vorige keer hadden. Natuurlijk is het altijd een uitdaging om een zeer succesvol evenement nog verder te verbeteren. Maar dit is gelukt en we zijn dan ook al aan het plannen voor 2017”, concludeert Eef de Ferrante.

Kijk voor meer informatie op www.aipia.info.