Depron heeft een schuimschaal ontwikkeld speciaal geschikt voor (geschilde) asperges. De schaal is vervaardigd uit PLA (polylactic acid). PLA is een milieu vriendelijk polymelkzuur en is biologisch afbreekbaar volgens de norm EN 13432. Het bedrijf uit Weert biedt hiermee aspergetelers de mogelijkheid hun producten voortaan ook op een duurzame manier te verpakken.
“Duurzaamheid vormt een integraal onderdeel van onze bedrijfsstrategie”, vertelt managing director Peter Pleunis. “Naast het feit dat wij onze producten zelf extruderen en geen afval van grondstoffen hebben omdat we alles volledig hergebruiken, maken we in ons productieproces nu ook gebruik van Bio-based PLA. Gebruik van deze grondstof levert milieuwinst op voor de gehele keten.”
De productie van PLA is vrijwel CO2-neutraal en wordt geproduceerd en verwerkt bij lage temperaturen (energievoordeel). De milieuvoordelen van PLA en de unieke materiaaleigenschappen van schuim (zeer gering gewicht, uitstekende isolatie en bescherming) zorgen zodoende voor een zeer aantrekkelijke manier van verpakken.
De schaal is ontwikkeld nadat twee agrarische familiebedrijven van ‘Vrije Heerlyckheid Asperges' kenbaar maakten dat ze nergens een passende en duurzame verpakking konden vinden om geschilde asperges in te verpakken. Zelfs Aceera (Nederlands Asperge Centrum) had geen oplossing. In de ontwikkelde aspergeschaal kan 700 gram geschilde asperges worden verpakt en kan worden geseald door de meeste standaard sealpackers.
De schaal zal als eerste worden geïntroduceerd bij het duurzaamheidcentrum Groen4Life in Helmond. Groen4Life is het centrum in Nederland, waar Slowfood, Innovatie, Educatie, Eco-art & Design zich met elkaar verbinden. Het bedrijfsleven, onderwijsinstellingen en overheid staan achter dit mooie duurzame initiatief.
Kijk voor meer informatie op www.depron.nl.