Om zijn ambities te verwezenlijken investeert zuivelconcern Arla Foods dit jaar bijna 300 miljoen euro in tien fabrieken buiten en binnen Europa, waaronder Nederland. Het Deens-Zweedse zuivelbedrijf heeft als doel om zijn export naar groeimarkten buiten Europa in 2017 te verdubbelen. Arla besteedt het geld aan uitbreidingen van productielocaties en aan projecten om de productie duurzamer te maken.
In de Nederlandse fabriek in Nijkerk investeert Arla bijna 9,6 miljoen euro. In het Verenigd Koninkrijk bouwt Arla een nieuwe kaasverpakkingsfaciliteit (10,8 miljoen euro).
“De verkopen in opkomende markten nemen snel toe”, zegt vice-bestuursvoorzitter Povl Krogsgaard van Arla Foods. “We moeten ons voorbereiden op deze groeiende vraag in de aankomende jaren.”
Kijk voor meer informatie op www.arla.com.
Bron: VMT