Van 23 tot en met 25 september 2025 komt de verpakkingssector opnieuw bijeen in Neurenberg voor FACHPACK, de Europese vakbeurs voor verpakking, technologie en verwerking. Op de NürnbergMesse zijn de voorbereidingen in volle gang. De verwachte circa 1.400 exposanten zijn verdeeld over 11 beurshallen. Negentig procent van de beursvloeroppervlakte is al volgeboekt. Zoals altijd kunnen vakbezoekers zich verheugen op een boeiend randprogramma en een breed aanbod aan producten en diensten. De online ticketshop opent binnenkort.
Over iets minder dan zes maanden is het beurscomplex van Neurenberg opnieuw dé plek voor de Europese verpakkingsindustrie. Net als voorgaande jaren bestrijken de exposanten op FACHPACK 2025, compact verdeeld over 11 beurshallen, de gehele verpakkingsketen. De focus ligt op verpakkingen en verpakkingsaccessoires, evenals innovatieve oplossingen uit het segment verpakkingstechnologie. Beide hoofdsegmenten worden aangevuld met oplossingen voor het bedrukken en afwerken van verpakkingen en voor intralogistiek. Voor vakbezoekers uit verpakkingsintensieve sectoren zoals voeding, dranken, luxe levensmiddelen, farmacie, cosmetica, chemie, gezondheidszorg, non-food, diervoeding en andere consumptiegoederen, maar ook voor automotive, technische artikelen, medische apparatuur en diverse andere industriële goederen, is FACHPACK 2025 een evenement dat u niet mag missen. Phuong Anh Do, directeur van FACHPACK, zegt: “Ik kijk niet alleen uit naar de uitgebreide, baanbrekende vakbeurs, maar vooral naar de levendige discussies over het hoofdthema van FACHPACK: ‘Transitie in verpakkingen'. Deze dialoog is enorm belangrijk, omdat de branche een radicale verandering doormaakt en een duurzame digitale transformatie onvermijdelijk is. Daarom komen we hier in september in Neurenberg weer samen om de belangrijke kwesties te bespreken die de branche aangaan en een nieuwe impuls te geven aan de potentiële kansen van deze transitie en hoe deze kunnen worden benut – geheel in lijn met de slogan van FACHPACK: ‘Wij creëren de toekomst'.”
Ook de verpakkingsgemeenschap kijkt reikhalzend uit naar FACHPACK 2025. Zoals Martin Rank, hoofd Sales & Marketing bij Etimex Primary Packaging GmbH, zegt: “FACHPACK inspireert me jaar na jaar, omdat het niet alleen een van de toonaangevende beurzen voor verpakkingsoplossingen in Europa is, maar ook een platform voor innovatie, dialoog en duurzame ontwikkelingen. Het is waar experts uit de branche samenkomen om de nieuwste trends te bespreken en innovatieve oplossingen te presenteren. Voor ons bedrijf biedt FACHPACK een aanzienlijke meerwaarde, omdat het ons in staat stelt de dialoog aan te gaan met bestaande en potentiële zakenpartners, nieuwe ideeën op te doen en onze innovaties te presenteren aan een professioneel publiek. Iedereen die actief is in de verpakkingsindustrie kan FACHPACK simpelweg niet missen – het is hét platform voor iedereen die de toekomst van de sector wil helpen vormgeven.”
Sonja Bähr, Director Business Development bij B+P Creality, onderstreept eveneens het belang van FACHPACK: “FACHPACK maakt indruk op mij door de bijzondere combinatie van betrouwbaarheid en innovatiekracht. Het biedt consequent een uitzonderlijk goed overzicht van de nieuwste ontwikkelingen, trends en technologieën en biedt tegelijkertijd een positief kader voor openhartige gesprekken met experts uit de sector. Daarom is FACHPACK voor ons een onmisbaar branche-evenement. Er heerst momenteel veel onzekerheid vanwege de juridische, economische en politieke beperkingen die de hele sector treffen. Daarom is het voor ons des te belangrijker om FACHPACK te gebruiken als een belangrijk platform voor dialoog, om op de hoogte te blijven en waardevolle inspiratie op te doen voor ons bedrijf. Bovendien biedt de beurs met nieuwe formats zoals Women4Packaging spannende nieuwe mogelijkheden voor discussie en ontwikkeling. Daarom is FACHPACK voor ons een absolute must!”