Storopack Benelux: van behoefteanalyse tot optimale beschermende verpakking
Storopack begeleidt klanten in een gestructureerd proces van adviesverlening om te komen tot de optimale beschermende verpakking. Tijdens Empack 2011 stelt het bedrijf deze dienstverlening voor op stand A084. De drie belangrijkste succesfactoren zijn ten eerste de keuze van het verpakkingsproduct, dat met een minimaal materiaalgebruik een maximale veiligheid moet garanderen, ten tweede ergonomie en arbeidsefficiëntie en ten derde de naadloze integratie in de intralogistiek. Naast Paperplus (papieren buffers), Airplus (luchtkussens), Foamplus (schuimverpakkingssystemen) en Loose-Fill (verpakkingschips) stelt Storopack voor het eerst in de Benelux Airmove voor, een systeem met luchtkussens ontworpen voor doelgroepen buiten de professionele intralogistiek van industrie en handel.
Uitgangspunt voor ons advies zijn gesprekken met het management, evenals met de medewerkers van de verpakkingsafdeling. Op basis van de verkregen informatie werkt Storopack voorstellen uit voor een beschermende verpakking die de totale kosten doet dalen. Aangezien het principe van ‘working comfort’ de arbeidsefficiëntie ten goede komt, kan al gauw tot een bedrag met vijf cijfers worden bespaard, zelfs bij een gemiddeld aantal te verzenden pakketten.
Naargelang van elke afzonderlijke behoefte komen voor de realisatie van het concept verschillende interne diensten van Storopack in actie. In het verpakkingslaboratorium kunnen bijvoorbeeld een reeks tests plaatsvinden om de situatie bij het transport te simuleren. De afdeling systeemintegratie houdt zich bezig met het ontwerp en de bouw van de uitrusting op de inpakplaats, van een afzonderlijke silo tot een dankzij het Intelligent Delivery System (IDS) geautomatiseerde bevoorrading met verpakkingsmateriaal op verschillende inpakplaatsen.
Het ‘Storopack proces’ gaat prat op zijn kwaliteit en gegarandeerde efficiëntie maakt daarvan deel uit: beschermende verpakkingen van constante kwaliteit worden just in time geleverd. Daartoe heeft Storopack onder andere geïnvesteerd in de eigen productie van folie, evenals in productiecapaciteit voor Loose-Fill. Tot onze consultingopdracht behoren ook onze dienst na verkoop en de verdere begeleiding van de klant om nieuwe ideeën aan te reiken voor toekomstige verbeteringen en nieuwe uitdagingen.
Empack Brussel 2011 – Stand A084
Kijk voor meer informatie op www.storopack.be.
| Toegevoegd op: | 13 september 2011 |
| Toegevoegd door: | Lody van Berkel |
| Categoriën: | Beschermingsmaterialen - Empack Brussel 2011 - Nieuws |
| > | “Etiketten voedingsmiddelen worden 25 procent groter” |
| > | “Vraag naar verpakkingsfolie flink gedaald” |
| > | Witlofverpakker Reijnpack breidt capaciteit uit tot 40.000 verpakkingen per dag |
| > | NVC organiseert themabijeenkomst over duurzaam verpakken van elektronische producten |
| > | Logi Label levert labelprinter voor kleine en grote aantallen |
| > | “Inkoopbudgetten verpakkingen nemen toe” |
| > | Savoye breidt capaciteit Shimano uit met transportsystemen en verpakkingsmachines |
| > | Mondi wint Dupont Packaging Award voor verpakking Happy Dog |
| > | “Verpakking heel bepalend voor succes kindermerk Fred & Ed” |
| > | Tetra Pak levert als eerste kartonnen verpakking voor wijn |
| > | Deadline inschrijving verpakkingswedstrijd De Gouden Noot nadert |
| > | RKW breidt productiecapaciteit stretchhood-folie uit |
| > | Koat introduceert lijn voor productie en logistiek van opzetdozen voor intern gebruik |
| > | Regering interpelleert directie verpakkingsbedrijf Crown |
| > | CurTec introduceert duurzaam 60-liter nestbaar vat |
| > | “Magazijnen in Nederland niet efficiënt” |
| > | Industriële Verpakkingsdagen Tallpack International wederom een succes |
| > | Staking golfkartonfabrieken Smurfit Kappa lijkt niet meer af te wenden |
| > | Moonen Packaging levert alternatief voor plastic tas |
| > | Henny Swinkels verzorgt Keynote op FOODTECH 2012 |
| > | Meer nieuws... |















