België: zwerfvuilactie basisschool Overijse
Maandagmiddag 19 oktober, onder een aangenaam herfstzonnetje, trok juf Stéfanie van het eerste leerjaar met haar hele klas en vol goede moed het Hagaardbos in. Tijdens een eerdere wandeling hadden zij opgemerkt hoe vuil het bos er wel bij lag en besloten toen dat daar dringend iets aan gedaan moest worden. Ze begonnen natuurlijk niet onvoorbereid aan hun avontuur. Ze werden vergezeld door hun milieumascotte Rupsel de klein bever en kregen allemaal een paar stevige werkhandschoenen.
Om het vuil te verzamelen had de klas ook een 6-tal grijptangen en een grote PMD- en restafvalzak meegebracht. Alvorens ze aan de slag gingen werden ze nog even samengeroepen door de juf. Er werd afgesproken wat er juist allemaal in de PMD-zak mag en de leerlingen kregen te horen dat ook het glas apart verzameld moest worden.
De opruimactie werd een groot succes, want er werd heel wat vuil verzamelt en het Hagaardbos ligt er nu weer proper bij! Een dikke proficiat voor juf Stéfanie en haar klas voor het geleverde werk en het mooie eindresultaat!
Zwerfvuil in de vuilbak
Naast de jaarlijkse campagnedag Zwerfvuil in de vuilbak die dit jaar op 14 maart plaats vond en waarbij 160 restafvalzakken en 60 PMD-zakken werden opgehaald, stelt de gemeente Overijse heel het jaar door campagnemateriaal ter beschikking aan scholen, verenigingen en andere vrijwilligers die zelf initiatief willen nemen in de strijd tegen het zwerfvuil.
Zo kunnen initiatiefnemers bij de milieudienst terecht voor beschermende handschoenen, fluo-hesjes, grijptangen en afvalzakken. De klas van Juf Stéfanie gaf hierboven alvast het goede voorbeeld.
Bron: Nieuwsclub.be
| Toegevoegd op: | 28 oktober 2009 |
| Toegevoegd door: | Lody van Berkel |
| Categoriën: | Milieu, bio en recycling - Recycling |
| > | Logi Label levert labelprinter voor kleine en grote aantallen |
| > | “Inkoopbudgetten verpakkingen nemen toe” |
| > | Savoye breidt capaciteit Shimano uit met transportsystemen en verpakkingsmachines |
| > | Mondi wint Dupont Packaging Award voor verpakking Happy Dog |
| > | “Verpakking heel bepalend voor succes kindermerk Fred & Ed” |
| > | Tetra Pak levert als eerste kartonnen verpakking voor wijn |
| > | Deadline inschrijving verpakkingswedstrijd De Gouden Noot nadert |
| > | RKW breidt productiecapaciteit stretchhood-folie uit |
| > | Koat introduceert lijn voor productie en logistiek van opzetdozen voor intern gebruik |
| > | Regering interpelleert directie verpakkingsbedrijf Crown |
| > | CurTec introduceert duurzaam 60-liter nestbaar vat |
| > | “Magazijnen in Nederland niet efficiënt” |
| > | Industriële Verpakkingsdagen Tallpack International wederom een succes |
| > | Staking golfkartonfabrieken Smurfit Kappa lijkt niet meer af te wenden |
| > | Moonen Packaging levert alternatief voor plastic tas |
| > | Henny Swinkels verzorgt Keynote op FOODTECH 2012 |
| > | Leasecontrol introduceert ‘in-line’ leasecalculator voor leveranciers van verpakkingsmachines en hun klanten |
| > | Arla snijdt fors in kosten verpakkingen |
| > | CSi industries sluit partnership in China |
| > | Ecologische verpakkingen voor salades Bonduelle |
| > | Meer nieuws... |















