Greencore Convenience Foods geeft nieuwe impuls aan verssegment supermarkt

“Het verssegment is op dit moment sterk versnipperd”, meent Esther van Geffen, productmanager van Greencore Convenience Foods. “Bij de groente zijn de maaltijdsalades te vinden en de stoommaaltijden staan bij de andere maaltijden. Daardoor vallen ze in het niet. Zet je alle verse maaltijden bij elkaar, dan vallen ze meer op in het schap. Consumenten krijgen zo in een oogopslag een overzicht van het assortiment.” Met het concept Lekker Vers wil Greencore een nieuwe impuls aan het verssegment in de supermarkt geven.
Van Geffen is als productmanager nauw betrokken geweest bij de ontwikkeling van Lekker Vers. “Ik coordineer bij Greencore alle innovatietrajecten binnen het segment van dagverse en stoom-maaltijden Onder ultravers verstaan wij een THT van maximaal 10 dagen en we gaan het liefst zo dicht mogelijk tegen die grens aanzitten. Maar niet alle grondstoffen lenen zich daarvoor. Groente is de bepalende factor in de houdbaarheid van de maaltijd. In de maaltijden van Lekker Vers worden namelijk uitsluitend verse, onbereide groentes verwerkt.”
Verpakking
De Stoom-Duo maaltijden zitten in een speciale, gepatenteerde verpakking, “De maaltijdcomponenten zitten in aparte vakken, waardoor de smaken niet met elkaar mengen. In elk vak zit een ventieltje dat de druk in de verpakking reguleert tijdens het bereidingsproces. Zo wordt het vlees goed gaar gestoomd, terwijl de groente knapperig blijft. Het groentevak bevat daarnaast kleine perforaties, zodat de groente kan ademen en minder snel bederft”, aldus Van Geffen. Het van oorsprong Ierse bedrijf Greencore Convenience Foods ontwikkelde de verpakking samen CH Foods. Het bedrijf is de enige fabrikant in de Benelux, Frankrijk en Duitsland die hem mag gebruiken.
Selectief verhitten
Greencore is continu op zoek naar verpakkingen die de kwaliteit en houdbaarheid van de maaltijden verder verbeteren. “Over Lekker Vers zijn we heel tevreden, maar we houden onze ogen open voor nieuwe ontwikkelingen. Zo onderzoeken we samen met het Brabantse ingenieursbureau Shieltronics de mogelijkheid om de componenten in onze maaltijden neig selectiever te verhitten door een laagje – aan te brengen in de verpakking – shielding – dat de magnetronenergie beïnvloedt. Het laagje houdt de magnetronenergie tegen waardoor de afgeschermde component minder magnetronenergie ontvangt en minder wordt verhit. Deze technologie biedt op termijn misschien de mogelijkheid om kwetsbare groentes als taugé en zelfs salades in de maaltijden te verwerken”, vertelt Van Geffen.
Kijk voor meer informatie op www.ikhouvanlekkervers.nl.
Bron: Verpakkingsmanagement/FoodHolland
| Toegevoegd op: | 15 juni 2010 |
| Toegevoegd door: | Lody van Berkel |
| Categoriën: | Marketing en reclame - Nieuws - Verpakkingen |
| > | “Verpakking heel bepalend voor succes kindermerk Fred & Ed” |
| > | Tetra Pak levert als eerste kartonnen verpakking voor wijn |
| > | Deadline inschrijving verpakkingswedstrijd De Gouden Noot nadert |
| > | RKW breidt productiecapaciteit stretchhood-folie uit |
| > | Koat introduceert lijn voor productie en logistiek van opzetdozen voor intern gebruik |
| > | Regering interpelleert directie verpakkingsbedrijf Crown |
| > | CurTec introduceert duurzaam 60-liter nestbaar vat |
| > | “Magazijnen in Nederland niet efficiënt” |
| > | Industriële Verpakkingsdagen Tallpack International wederom een succes |
| > | Staking golfkartonfabrieken Smurfit Kappa lijkt niet meer af te wenden |
| > | Moonen Packaging levert alternatief voor plastic tas |
| > | Henny Swinkels verzorgt Keynote op FOODTECH 2012 |
| > | Leasecontrol introduceert ‘in-line’ leasecalculator voor leveranciers van verpakkingsmachines en hun klanten |
| > | Arla snijdt fors in kosten verpakkingen |
| > | CSi industries sluit partnership in China |
| > | Ecologische verpakkingen voor salades Bonduelle |
| > | Tetra Pak levert jaarlijks 167 miljard individuele verpakkingen |
| > | Qolpac komt met slimme medicijnverpakking |
| > | Vetipak viert jubileum en opent fabriek |
| > | FHG ontvangt Groene Telegraaf-award |
| > | Meer nieuws... |















