AB InBev ziet volumes dalen
Anheuser-Busch InBev heeft tijdens het derde kwartaal minder drank verkocht en minder omzet gehaald. De grootste brouwer ter wereld kon wel zijn marktaandeel uitbreiden in enkele van zijn belangrijkste markten, waaronder België. Dat heeft AB InBev donderdag meegedeeld. Het totale volume dat de brouwer wereldwijd verkocht tijdens het derde kwartaal daalde met 3,2 procent. De opbrengsten gingen 0,4 procent lager tot 9,76 miljard dollar. De nettokwartaalwinst kwam uit op 1,55 miljard dollar.
Een winstvergelijking met vorig jaar is er niet, omdat toen de miljardenfusie tussen InBev en Anheuser-Busch nog niet afgerond was.
AB InBev zegt dat het dit jaar, ondanks de dalende volumes, marktaandeel won in vijf van zijn belangrijkste markten: Argentinië, Brazilië, het Verenigd Koninkrijk, de Verenigde Staten en België. “In België hebben we tot op heden dit jaar marktaandeel gewonnen en het dus iets beter gedaan dan de verzwakkende markt dankzij het lokale toonaangevende merk Jupiler”, zegt de brouwer in een persbericht.
AB InBev laat verder nog weten dat de integratie van Anheuser-Busch op schema blijft. Van de geplande 1 miljard dollar aan synergieën is dit jaar 875 miljoen dollar gerealiseerd. Het engagement om voor 7 miljard dollar te desinvesteren is zelfs overschreden: de teller staat op 9,4 miljard dollar. “Nu ons formeel desinvesteringsprogramma is afgerond, kunnen we al onze inspanningen richten op de verdere groei van onze kernactiviteiten”, luidt het.
Bron: Belga/Vilt.be
| Toegevoegd op: | 12 november 2009 |
| Toegevoegd door: | Lody van Berkel |
| Categoriën: | Bedrijven |
| > | Staking golfkartonfabrieken Smurfit Kappa lijkt niet meer af te wenden |
| > | Leasecontrol introduceert ‘in-line’ leasecalculator voor leveranciers van verpakkingsmachines en hun klanten |
| > | Arla snijdt fors in kosten verpakkingen |
| > | CSi industries sluit partnership in China |
| > | Ecologische verpakkingen voor salades Bonduelle |
| > | Tetra Pak levert jaarlijks 167 miljard individuele verpakkingen |
| > | Qolpac komt met slimme medicijnverpakking |
| > | Vetipak viert jubileum en opent fabriek |
| > | FHG ontvangt Groene Telegraaf-award |
| > | Stakingen papier- en kartonfabrieken SCA Packaging blijven vooralsnog uit |
| > | Risicomanagement en corrosiepreventie uitgelicht op FOODTECH 2012 |
| > | Marel Benelux organiseert Batching Event |
| > | Moonen Packaging zoekt (Key) Account Manager Industriële Verpakkingen |
| > | “Omzet voedingsindustrie loopt terug” |
| > | FANUC nodigt u uit op Vision & Robotics 2012 |
| > | Ishida brengt compacte traysealer voor hoge snelheden op de markt |
| > | Argos breidt assortiment uit met verpakkingsmachines |
| > | Mikopac ziet groei in verpakkingen health care |
| > | Kinderveilige blisterverpakking Constantia Flexibles |
| > | Japack adviseert ook over besparen op energie |
| > | Meer nieuws... |















